|
Розвінчуємо міф про те, що сталеві конструкції не руйнуються під впливом високих температур.
Багато людей, що не знайомі з фізичними характеристиками будівельних матеріалів та конструкцій помилково вважають, що сталеві конструкції самі по собі дуже міцні та без жодного додаткового захисту можуть протистояти впливу полум’я довгий час. Нажаль під час пожежі температура досягає настільки високих значень, що значно перевищує критичні температури плавлення металу.
Спеціалісти вважають, що металоконструкцій можуть витримувати вплив вогню без втрати несучої здатності до 15 хвилин. Отже якщо до конструкцій є вимога щодо їх вогнестійкості більше ніж REI15, то вони в обов’язковому порядку мають бути додатково вогнезахищені.
Вогнезахист металевих конструкцій може бути здійснений за допомогою інтумесцентних фарб або вогнезахисної штукатурки. В першому варіанті вогнезахист буде мати більш естетичний вигляд але обійдеться дещо дорожче. Використання штукатурок дозволяє зекономити бюджет, але візуально поверхня оштукатурних металоконструкцій не така естетична як у пофарбованих.
Обмеженням використання для вогнезахисту фарб також є менша ступінь вогнестійкості яку можна отримати.
При виникненні пожежі основне завдання вогнезахисту полягає в тому, щоб надати мінімально необхідну кількість часу задля того щоб всі люди що знаходяться в приміщеннях будівлі могли спокійно евакуюватися. При цьому несучі та огороджувальні конструкції мають зберігати свою цілісність а для несучих конструкцій ще й витримувати задані навантаження без руйнування. Для забезпечення цього проєктувальник вогнезахисних рішень розраховують для кожного елементу конструкції свої критичні температури і відповідно тип та кількість вогнезахисту, для того щоб конструкції були убезпечені.
Справедливості заради варто сказати, що не тільки металеві, а й інші типи будівельних конструкцій також мають свою межу вогнестійкості без додаткового захисту. Тому навіть для залізобетонних конструкцій іноді доводиться застосовувати вогнезахисне покриття.
Використання в Україні металевих конструкцій для будівництва комерційної нерухомості обумовлено їх більшою функціональною привабливістю. При цьому бюджет вогнезахисту в загальній вартості будівництва може доходити до 30% для складних і відповідальних об’єктів. Тож грамотний проєктувальник може скоротити витрати на вогнезахист мінімум на 15-20%, а іноді і вдвічі, якщо застосовувати європейські методики розрахунку.
Лечение за границей: возможность, которой стоит воспользоваться
Почему выбирают лечение за границей?
Всего 8418 объявлений
Сегодня добавили 1 объявление