Оригінальну технологію виробництва дизпалива запатентували на Хмельниччині.
Сировиною для нього служать пластикові пляшки. Спеціальний міні-цех відкрили у райцентрі Городок. Ідею висунув місцевий умілець Костянтин Малецький. Його підтримали товариші. Робота тривала кілька років. А перш ніж запросити патентних повірених випробували городоцький полієвродизель на тракторах та автомобілях, повідомляє кореспондент УКРІНФОРМу.
Для збору сировини К. Малецький розробив програми "Зелене місто" для Городка, сусідніх Чемеровець, а також санаторію "Товтри" у Сатанові. Зараз він готує їх і для інших міст області, зокрема, й Хмельницького.
"Якщо вдасться забезпечити безперебійне постачання необхідної кількості пет-пляшок, то ми очистимо навколишнє середовище від цих шкідливих залишків і будемо продавати споживачам регіону відносно недороге дизельне паливо", переконаний майстер-винахідник.
До речі, при переробці однієї тонни відходів полімерів - отримується 60% дизельного пального та 10% прямогонного бензину. Для отримання такої кількості дизельного пального у процентному співвідношенні потрібно переробити близько трьох тонн нафти .