З наближенням весни та останніми морозами хмельничанам потрібно дивитися не тільки під ноги, а й угору, адже на дахах будинків формуються бурульки. Вони можуть неочікувано впасти на голову. Комунальники переконують, що працюють в дві зміни, щоб уберегти громадян від небезпеки.
На щастя, у Хмельницькому жодній людині бурулька ще не впала на голову. Минулого року такий випадок був. Шістдесятирічній жінці на голову впав шматок льоду, внаслідок чого вона отримала черепно-мозкову травму.
Аби відвернути лихо, комунальники Хмельницького працюють в дві зміни.
- Вчора працювало п’ять автовишок. Сьогодні шість. Просили МНСників теж допомогти нам у вирішенні проблеми з бурульками. Вони надали свої дві автовишки. Але ж хіба воно вирішиться, вночі - мороз, а вдень сонечко виходить. До вечора льодяні брили знову з’являються на дахах будинків, - розповів заступник начальника управління житлово-комунального господарства Микола Надопта.
Найпершими позбавляють від бурульок школи, дитсадки та лікарні. Збивають їх працівники управління ЖКГ. Натомість за житлові будинки відповідають ЖЕКи.
- Автовишок для усіх ЖЕКів не вистачає, тому ми змушені наймати відповідну техніку за гроші. В середньому за шість годин роботи приватної автовишки ми платимо 700 гривень. За цей час встигаємо оббити бурульки з п’яти-шести будинків, - розповів начальник житлово-експлуатаційної контори № 2 Вадим Дудар.
За словами комунальника, найбільше проблем для збивання льодових брил завдають рекламні вивіски, якими «прикрашені» майже усі будинки в центрі міста.